Większość pojazdów samochodowych, maszyn i motocykli pochodzących z rynku wtórnego jest objętych zabezpieczeniem w formie Zastawu Rejestrowego. Dzieje się tak ponieważ wiele samochodów, motocykli i maszyn branych jest na kredyt, którego zabezpieczeniem są właśnie one. Z dniem ustanowienia Zastawu Rejestrowego na takim przedmiocie (samochód, motocykl, maszyna), bank ma prawo do dochodzenia zaspokojenia swoich roszczeń (np. z samochodu) - na mocy ustanowionego na nim Zastawu Rejestrowego. W takim wypadku możesz stracić zakupiony samochód nawet gdy zapłacisz na niego gotówką. Zarejestruj się, złóż wniosek i sprawdź samochód.

Czym jest Zastaw Rejestrowy

Większość pojazdów samochodowych, maszyn i motocykli pochodzących z rynku wtórnego jest objętych zabezpieczeniem w formie Zastawu Rejestrowego. Dzieje się tak ponieważ wiele samochodów, motocykli i maszyn branych jest na kredyt, którego zabezpieczeniem są właśnie one. Z dniem ustanowienia Zastawu Rejestrowego na takim przedmiocie (samochód, motocykl, maszyna), bank ma prawo do dochodzenia zaspokojenia swoich roszczeń (np. z samochodu) - na mocy ustanowionego na nim zastawu rejestrowego. W takim wypadku możesz stracić zakupiony samochód nawet gdy zapłacisz na niego gotówką.

Zastaw Rejestrowy jest w Polsce jednym z najbardziej popularnych zabezpieczeń wszelkiego rodzaju roszczeń finansowych banków i firm leasingowych. Zastaw Rejestrowy ustanowiony na przedmiocie, stanowi duży problem dla kupującego - na przykład samochód. Kupowanie samochodu objętego Zastawem Rejestrowym, wiąże się z ryzykiem utraty tego przedmiotu, gdyż jest on nadal zabezpieczeniem pod udzielony wcześniej kredyt. CORS.PL daje kupującym samochody możliwość szybkiego sprawdzenia dowolnego pojazdu lub prawa majątkowego, mogącego być objętym Zastawem Rejestrowym.

Jak sprawdzić samochód

Sprawdzenie samochodu nie zajmie Ci wiele czasu. Możesz to zrobić teraz rejestrując się w CORS.PL. Następnie zaznacz i złóż wniosek DW2. Aby poprawnie sprawdzić samochód, musisz posiadać numer REGON lub PESEL poprzedniego właściciela, oraz numer VIN składający się z 17 znaków. Jeśli osobą od której kupujesz samochód jest firma – wpisz we wniosku REGON. Jeśli sprzedającym samochód jest osoba fizyczna – wpisz PESEL.

Po złożeniu wniosku dokonaj opłaty (92,25 zł). Jeśli chcesz aby Twój wniosek był szybciej zrealizowany, możesz wysłać potwierdzenie opłaty poprzez formularz kontaktowy. Po otrzymaniu opłaty uzyskane zaświadczenie z sądu otrzymasz mailem. Zawsze może skorzystać z podglądu logując się w systemie CORS.PL. Nie kupuj w ciemno! Sprawdź samochód już teraz.

Zasady realizacji wniosków złożonych w CORS.PL

 1. CORS.PL jest narzędziem Internetowym dającym możliwość składania wniosków o wydanie zaświadczeń z Centralnego Rejestru Zastawów Rejestrowych.
 2. Wnioski przyjmowane są całą dobę.
 3. Składanie wniosków w CORS.PL nie wymaga znajomości pozycji katalogu rejestru zastawów. CORS jest programem bardzo intuicyjnym, ułatwiającym składanie wniosków bez konieczności udawania się w tej sprawie do Sądu.
 4. Dla osób fizycznych i firm (w tym niektórych oddziałów bankowych) posiadającymi status klienta indywidualnego, realizacja wniosków odbywa się w następujący sposób:
  • wnioski złożone do godziny 9:00 są pobierane, a następnie zaświadczenia są udostępniane w systemie do godziny 12:00 w tym samym dniu,
  • wnioski złożone między godziną 9:00 a 12:00 są pobierane, a następnie zaświadczenia są udostępniane w systemie do godziny 14:00,
  • wnioski złożone między godziną 12:00 a 13:30 są pobierane, a następnie zaświadczenia są udostępniane w systemie do godziny 15:30,
  • wnioski złożone po godzinie 13:30 są realizowane w następnym dniu roboczym.
UWAGA!
Wszystkie rodzaje wniosków realizowane są w sposób opisany powyżej, pod warunkiem dokonania opłaty. Wnioski są również realizowane na podstawie przesłanego potwierdzenia opłaty. Potwierdzenie opłaty można nadesłać poprzez formularz kontaktowy.
RODZAJ WNIOSKU OPŁATA NETTO VAT 23% OPŁATA BRUTTO
DW-185,00 zł19,55 zł104,55 zł
DW-285,00 zł19,55 zł104,55 zł
DW-480,00 zł18,86 zł98,86 zł

Instrukcja składania wniosków

Jeśli chcesz sprawdzić samochód, samochód ciężarowy lub inny przedmiot, postępuj zgodnie z instrukcją.

 1. Zarejestruj się w CORS.PL
 2. Zaloguj się
 3. Złóż wniosek
 4. Dokonaj opłaty zgodnie z wartością zlecenia
 5. W celu szybszej realizacji zlecenia wyślij potwierdzenie na adres kontakt@cors.pl
 6. Informację o zaświadczeniach uzyskasz w korespondencji na Twój adres e-mail
 7. Zaświadczenia dostępne są w każdej chwili po zalogowaniu w zakładce Zamówienia