20 stycznia 2020 15:44

Analiza raportów z rejestru zastawów wykazała wzrost pozyskanych zaświadczeń dotyczących samochodów, ciężarówek i sprzętu budowlanego.


Co roku CORS.PL analizuje to w jaki sposób nasi klienci sprawdzają przedmioty w rejestrze zastawów. Jak zwykle najczęściej sprawdzanymi przedmiotami są samochody. Sprawdzane są zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe, oraz ciągniki siodłowe. Na przełomie 2019 – 2020 roku do czołówki przedmiotów sprawdzanych w rejestrze zastawów dochodzą maszyny – szczególnie budowlane. Spowodowane jest to zapewne okresową wymianą parku maszynowego wziętego w kredycie lub w leasingu. Nie mniej jednak odnotowaliśmy ten wzrost.

Należy dodać czym jest maszyna budowlana oznaczona w rejestrze zastawów. Są to zazwyczaj maszyny osadzone na kołach lub gąsienicach, których prędkość poruszania się nie przekracza 25 km/h. Do tego typu maszyn budowlanych należą: koparko ładowarki, wiertnice, koparki, zagęszczarki, oraz wszelkiego rodzaju sprzęt budowlany wykorzystywany w budownictwie jako maszyna budowlana.

W porównaniu z samochodami zastawionych maszyn w rejestrze zastawów jest aż 75%

 

Chcesz sprawdzić maszynę wejdź na CORS.PL sprawdzenie maszyny w rejestrze zastawów.