14 listopada 2018 13:16

Rejestrz Zastawów sprawdzenia samochodu.

W Polsce rocznie sprzedaje się około 600 tys. Używanych samochodów. Większość z nich to samochody wzięte w kredyt lub w leasing.


Rejestr Zastawów CORS.PL autokomis

Według badań w roku 2017 w Polsce sprzedano około 600 tys. Samochodów używanych. Zapytaliśmy właścicieli autokomisów, czy któryś z nich – przed sprzedażą – dokonał sprawdzenia pojazdu  w Rejestrze Zastawów. Okazuje się, że takich sprawdzeń nie dokonuje żaden komis samochodowy. Nasi rozmówcy wskazują jednak, że od czasu do czasu trafiają się „upierdliwi” klienci którzy o takie zaświadczenie pytają. Cytat: „Takiego klienta namawia się na szybki zakup, lub zniechęca się do zakupu pojazdu gdyż może się okazać że komis posiada na swoim parkingu pojazdy objęte Zastawem Rejestrowym”

Szanujący się komis, powinien od sprzedającego z góry zażądać zaświadczenia z rejestru Zastawu, aby mieć pewność co do stanu prawnego pojazdu. Było by to dużym plusem dla właścicieli komisów i zwróceniem się twarzą do klienta.

Według naszych szacunków, około 60% używanych samochodów na Polskim rynku może być objętych Zastawem Rejestrowym. Czy właściciele komisów samochodowych zaczną sprawdzać pojazdy dawane w komis? Tego nie wiemy. Jeśli nie, ciężar tego obowiązku spoczywać będzie na kupującym samochód.

Jak sprawdzić samochód? <Złóż wniosek w CORS.PL - samochód osobowy>