14 marca 2019 13:09

Rejestr Zastawów przez Internet. Nie musisz wybierać się do sądu. Rejestr Zastawów zaświadczenia teraz załatwisz przez CORS (Centrum Obsługi Rejestrów Sądowych)


Polacy nagminnie korzystają z rejestru zastawów. Jak wynika z naszych badań osoby chcące zakupić dowolny przedmiot o wartości przewyższającej 20.000 złotych, sprawdzają go w rejestrze zastawów. Skąd ta zapobiegliwość ?

Wynika to z bardzo prostej przyczyny. Od 2012 roku większość przedmiotów będącymi środkami trwałymi przedsiębiorstwa są wzięte na kredyt. Banki chcąc zabezpieczyć dochodzenie swoich należności, przy podpisywaniu umów kredytowych żądały od swoich klientów zaświadczenia o wpisie do rejestru zastawów. Wpisowi podlegały samochody osobowe, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, czy ciągniki rolnicze.

Szczególną uwagę należy zwrócić przy zakupie używanych linii technologicznych. Według naszej wiedzy, każda linii technologiczna – ze względu na swoją wartość – objęta jest zastawem rejestrowym.

Dolna granica 20.000 złotych, na którą się tu powołujemy nie wynika w faktycznej wartości przedmiotu na dzień dzisiejszy. Przedmioty o których wspomniałem wyżej mają wartość nie jednokrotnie przewyższającą 20.000. Polscy przedsiębiorcy z ostrożności sprawdzają kupowane przedmioty by uniknąć kłopotów związanych z obciążeniem tych przedmiotów przez banki.

Rejestr Zastawów CORS.PL świadcząc usługi związane z dostępem do elektronicznego rejestru zastawów, odnotowuje ciągły wzrost przyjmowanych wniosków. Prosty w obsłudze system i brak konieczności posuadania wiedzy na temat rejestu zastawów. To zacheca klientów do korzsania z CORS

Red. [AG]